GW Instek

MDO-2102EX

Oscyloskop 100MHz / 2ch+Ext

UWAGA: AKTUALNIE BRAK WOLNYCH TERMINÓW!

Oscyloskopy cyfrowe GW Instek MDO-2000E to wielofunkcyjna rodzina oscyloskopów do wielu zastosowań. Seria składa się z dwóch typów, MDO-2000EG oraz MDO-2000EX. Seria oscyloskopów MDO-2000EX poza oscyloskopem, generatorem arbitralnym i analizatorem widma, dodatkowo wyposażona jest w multimetr cyfrowy 5000 cyfr oraz zasilacz laboratoryjny o zakresie 5V/1A. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, oferujące 5 funkcjonalności w jednym urządzeniu.

W trybie analizatora widma, MDO-2000 wyświetla na pełnym ekranie analizę w dziedzinie częstotliwości. Użytkownik może ustalić w zależności od wymagań pomiarowych: częstotliwość środkową, częstotliwość początkową i końcową, zakres mierzonego widma, co pozwala na niezwłoczną i intuicyjną obserwację wybranego zakresu częstotliwości w analizatorach widma.

W dziedzinie częstotliwości, uzyskujemy możliwość łatwiej analizy charakterystyki przebiegów, co jest znacznie trudniejsze w przypadku analizy w dziedzinie czasu - w szczególności składowych harmonicznych oraz charakterystyki częstotliwości sygnału modulacyjnego. W porównaniu ze standardowym oscyloskopem, MDO-2000E znakomicie ułatwia inżynierom analizę sygnałów w dziedzinie częstotliwości.

Standardowo cyfrowe oscyloskopy przy transformacie fouriera (FFT), przeliczają całe pasmo sygnału do połowy częstotliwości próbkowania (Fs). Ze względu na ograniczoną możliwość obliczeniową nie mogą one wykonać pełnego przeliczania FFT dla większej ilości punktów. Użytkownik nie otrzymuje więc pełnego obrazu częstotliwości sygnału ze względu na ograniczoną rozdzielczość obliczanej ten sposób wartości. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj funkcja analizatora widma dostępna w serii MDO-2000, co pozwala na szczegółowy pomiar sygnału w dziedzinie częstotliwości. Ilustracje prezentują porównanie możliwości analizy sygnału za pomocą oscyloskopu cyfrowego oraz funkcji analizatora widma.


Wbudowany w serię MDO-2000E analizator widma, pozwala na pomiar sygnałów poniżej 9 kHz, co znajduje zastosowanie przy analizie przebiegów sygnałów audio i wibracji w dziedzinie częstotliwości. Seria pozwala także na pomiar w dziedzinie częstotliwości sygnałów ze składową napięciową DC bez uszkodzenia toru pomiarowego. W odniesieniu do wyświetlania przebiegów w dziedzinie częstotliwości, seria MDO-2000E ma analogiczne możliwości jak analizator widma czasu rzeczywistego oferując przy tym większą szybkość, wykorzystując do obliczenia transformaty FFT nie tylko obwód cyfrowy, ale także oprogramowanie.

Standardowo analizatory spektrum przetwarzają sygnał pasma o wąskiej częstotliwości w jednostce czasu za pomocą przemiatania częstotliwości, gdzie każde przemiatanie trwa od kilku do kilkunastu ms. Operacja przemiatania wykonywana jest wielokrotnie, a następnie każda iteracja jest grupowana w celu wygenerowania widma, co sprawia, że widmo składa się z iteracji setek do tysięcy przemiatań częstotliwości przetworzonych w różnym odstępie czasu. Widmo w serii GW Instek MDO-2000E otrzymywane jest niezwłocznie, dzięki połączeniu możliwości obliczania transformat FFT przez obwód cyfrowy oraz dodatkowo oprogramowanie, czyni go znacznie szybszym niż przy tradycyjnym przemiataniu. Ustawienia FFT w oscyloskopach, polegają na ustawianiu odchylenia poziomego (próbkowania), które jest całkowicie inne od ustawiania zakresu częstotliwości w serii MDO-2000E. Większość przyrządów nie będzie miała wystarczającej rozdzielczości częstotliwości ze względu na ograniczoną ilość punktów FFT przy analizie widma wykorzystującej FFT.

W odniesieniu do oscyloskopów FFT seria MDO-2000E umożliwia pomiar sygnałów poniżej 9kHz, łatwiejszą konfigurację, rozdzielczość pomiarową i większą szybkość wykonywanych pomiarów.

Szczegółowe dane produktu zobacz na stronie dystrybutora.

Szczegółowe dane produktu zobacz na stronie dystrybutora.

Chcesz przetestować to urządzenie?

Wypełnij formularz!

Do przystąpienia do konkursu niezbędne jest wypełnienie formularza wraz z potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem.

Zakończone 0%
1 Dane kontaktowe 2 Dane szczegółowe

Uwaga! Konkurs zakończył się w dniu 31 grudnia 2021 r.

Imię i nazwisko *
Telefon *
E-mail *Adres e-mail
Adres *
Wstecz Następne
Zakończone 50%
1 Dane kontaktowe 2 Dane szczegółowe

Uwaga! Na tę chwilę nie ma możliwości zarejestrowania się do konkursu. Wypełniając formularz znajdziesz się na liście rezerwowej.

Twoja branża oraz doświadczenie *
0 (Maks. 150 Znaków)
Testowany model GW Instek *
Jak dowiedziałeś/aś się o promocji? *
Kiedy dowiedziałeś/aś się o promocji? *

Zapisuje się na newsletter i zgadzam się na otrzymywanie materiałów drogą mailową.

Zgoda na przetwarzanie danych zgodnie z  polityką bezpieczeństwa   Merserwis.

Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem promocji oraz w pełni go akceptuję.

Wyrażam zgodę na opublikowanie mojej recenzji w kanałach marketingowych Merserwis.

Wstecz Następne

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi materiałami edukacyjnymi, nowościami w ofercie oraz aktualnymi promocjami.